Usługi kalibracji aparatury pomiarowej

Laboratorium Badawczo-Wzorcujące Merserwis świadczy usługi wzorcowania, kalibracji, legalizacji przyrządów kontrolno-pomiarowych na zlecenie klientów (firm i instytucji).

Wzorcowanie mierników określane jest często jako legalizacja mierników albo kalibracja mierników (więcej informacji na temat nazewnictwa można znaleźć na stronie Słownik Pojęć. Lista wzorcowanych przyrządów z określeniem ich zakresów znajduje się na dole strony. Aby skorzystać z usług Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis, należy skorzystać z formularza na stronie w dziale Zleć Usługę. W celu uzyskania szczegółowej oferty na kalibrację lub usługę badawczą prosimy o skorzystanie z kontaktu za pomocą formularza / e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / czata na stronie. Po uzyskaniu oferty, przyrządy podlegające wzorcowaniu należy dostarczyć do Laboratorium Merserwis przy ul. Andersa 10 w Warszawie. Mierniki dostarczone do Laboratorium zostaną poddane bezpłatnej diagnostyce, w celu określenia poprawności ich działania.

Kalibracja mierników jest przeprowadzana zgodnie z zatwierdzoną wewnętrzną procedurą z zachowaniem spójności pomiarowej.

W celu ułatwienia przekazania aparatury do kalibracji uruchomiliśmy dla naszych klientów specjalną usługę logistyczną Door-to-Door. Dzięki niej przysyłamy kuriera, który odbiera urządzenia ze wskazanej lokalizacji, dostarcza bezpośrednio do naszego Laboratorium. Nasi Metrolodzy sprawdzają i wzorcują przyrządy i po zakończonej procedurze wystawiają pełną dokumentację: świadectwo wzorcowania wraz z fakturą za wykonaną usługę i odsyłają mierniki z powrotem do klienta.

Wynikiem poprawnego przeprowadzenia procesu wzorcowania jest wystawienie dokumentu poświadczającego dokładność urządzenia jakim jest świadectwo wzorcowania / świadectwo kalibracji wraz z tabelą wyników pomiarowych. W przypadku przyrządów analogowych przeprowadzana jest procedura sprawdzenia, po której wystawiane jest świadectwo sprawdzenia bez tabeli wyników pomiarowych. Dotyczy to przyrządów, które przejdą pozytywnie cały proces sprawdzenia. Jeżeli odkryta i zdiagnozowana usterka dotyczy mierników marek Metrel, Kimo, GW Instek czy Sonel jesteśmy w stanie zaproponować naprawę miernika dzięki prowadzonemu równolegle działowi serwisu w Merserwis.

Kompleksowa obsługa kalibracji mierników

Korzystając z usług Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis, nasi klienci mają możliwość otrzymania kompleksowej obsługi z zakresu kalibracji mierników i usług badawczych aparatury pomiarowej (więcej na stronie Usługi Badawcze. W przypadku chęci wykonania wzorcowania wielkości fizycznych oraz zakresów, które znajdują się poza możliwościami naszego laboratorium, blisko współpracujemy w tym zakresie z innymi laboratoriami krajowymi i zagranicznymi. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zlecić realizację tych usług w zewnętrznych laboratoriach. Dzięki bezpośredniej współpracy umożliwiamy również opcjonalnie uzyskanie wybranych świadectw wzorcowania ze znakiem akredytacji PCA lub równorzędnym międzynarodowym symbolem uznawanym w ramach ILAC.

Gwarantujemy pewność i bezpieczeństwo

Dla wszystkich klientów, którzy zarówno pragną zminimalizować czas przestoju związany z kalibracją mierników, jak i nie przejmować okresem ważności certyfikatu, świadczymy szereg niespotykanych w innych laboratoriach, usług dodatkowych:

  • Tryb Ekspresowy: Wykonanie wzorcowania w szybkim trybie w 24 godziny od dostarczenia mierników do laboratorium Merserwis. Wymaga wcześniejszego ustalenia z Laboratorium!
  • Tryb Priorytetowy: Wykonanie wzorcowania w trybie priorytetowym w terminie 48 godzin od dostarczenia mierników do laboratorium Merserwis. Wymaga wcześniejszego ustalenia z Laboratorium!
  • Miernik Zastępczy: Posiadamy bazę profesjonalnych i sprawdzonych urządzeń kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do wynajmu wyłącznie dla klientów korzystających z usług laboratorium Merserwis. Oferowane mierniki są wyposażone w aktualne świadectwa wzorcowania dzięki czemu można wykonywać pracę bez przestojów! Przed skorzystaniem z usługi, prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności danego miernika na wynajem.
  • Obsługa Logistyczna: Zlecenie odbioru przyrządu od klienta przez kuriera Merserwis i dostarczenie zwrotnie po wykonaniu usługi (usługa Door-to-Door) wraz z kompletem ważnej i niezbędnej dokumentacji.
  • Powiadomienie SMS/E-mail: Po upływie 12 miesięcy od daty ostatniego wzorcowania bezpłatnie przypominamy o konieczności ponownego wzorcowania miernika na podany adres e-mail oraz nr telefonu. Nie wysyłamy spamu, a dane klientów są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności i Bezpieczeństwa Merserwis.
Zleć wzorcowanie miernika
w Laboratorium Merserwis!

Dowiedz się więcej...

Dowiedz się więcej...

Historia Merserwis - Ponad 50 lat tradycji

Historia Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis

Dodaj recenzję
Ponad 50 lat tradycji i niemal 30 lat doświadczenia we wzorcowaniu, naprawa...
Czytaj dalej
Kompetencje Laboratorium Merserwis

Kompetencje Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis

Dodaj recenzję
Poznaj nasze kompetencje w zakresie kalibracji i wzorcowania mierników. Pos...
Czytaj dalej
Usługi kalibracji mierników

Usługi kalibracji aparatury pomiarowej

Dodaj recenzję
Przeczytaj jakie modele mierników kalibrujemy. Mamy już niemal 30 lat doświ...
Czytaj dalej
Laboratorium Badawcze Aparatury

Usługi badawcze aparatury pomiarowej

Dodaj recenzję
Nasze laboratorium dzięki bogatemu doświadczeniu i wyposażeniu prowadzi rów...
Czytaj dalej

Na skróty...

Cennik kalibracji, wzorcowania mierników

Cennik wzorcowania mierników

Dodaj recenzję
Sprawdź katalog i poznaj ceny usług wzorcowania mierników, poznaj szczegóły...
Czytaj dalej
Dlaczego należy kalibrować, wzorcować mierniki?

Dlaczego należy kalibrować mierniki?

Dodaj recenzję
Dowiedz się dlaczego wzorcowanie mierników jest takie ważne. Poznaj autenty...
Czytaj dalej
Formularz zlecenia usługi wzorcowania i badania aparatury

Formularz zlecenia usługi

Dodaj recenzję
Skorzystaj z wygodnej formy zlecenia usługi wzorcowania mierników lub badan...
Czytaj dalej

Znajdziesz nas tutaj