Usługi wzorcowania aparatury kontrolno-pomiarowej

Laboratorium Badawczo-Wzorcujące Merserwis świadczy usługi wzorcowania, kalibracji, legalizacji przyrządów kontrolno-pomiarowych na zlecenie klientów (firm i instytucji).

Wzorcowanie mierników określane jest często jako legalizacja mierników albo kalibracja mierników (więcej informacji na temat nazewnictwa można znaleźć na stronie Słownik Pojęć. Lista wzorcowanych przyrządów z określeniem ich zakresów znajduje się na dole strony. Aby skorzystać z usług Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis, należy skorzystać z formularza na stronie w dziale Zleć Usługę. W celu uzyskania szczegółowej oferty na kalibrację lub usługę badawczą prosimy o skorzystanie z kontaktu za pomocą formularza / e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. / czata na stronie. Po uzyskaniu oferty, przyrządy podlegające wzorcowaniu należy dostarczyć do Laboratorium Merserwis przy ul. Andersa 10 w Warszawie. Mierniki dostarczone do Laboratorium zostaną poddane bezpłatnej diagnostyce, w celu określenia poprawności ich działania.

Kalibracja mierników jest przeprowadzana zgodnie z zatwierdzoną wewnętrzną procedurą z zachowaniem spójności pomiarowej.

W celu ułatwienia przekazania aparatury do kalibracji uruchomiliśmy dla naszych klientów specjalną usługę logistyczną Door-to-Door. Dzięki niej przysyłamy kuriera, który odbiera urządzenia ze wskazanej lokalizacji, dostarcza bezpośrednio do naszego Laboratorium. Nasi Metrolodzy sprawdzają i wzorcują przyrządy i po zakończonej procedurze wystawiają pełną dokumentację: świadectwo wzorcowania wraz z fakturą za wykonaną usługę i odsyłają mierniki z powrotem do klienta.

Wynikiem poprawnego przeprowadzenia procesu wzorcowania jest wystawienie dokumentu poświadczającego dokładność urządzenia jakim jest świadectwo wzorcowania / świadectwo kalibracji wraz z tabelą wyników pomiarowych. W przypadku przyrządów analogowych przeprowadzana jest procedura sprawdzenia, po której wystawiane jest świadectwo sprawdzenia bez tabeli wyników pomiarowych. Dotyczy to przyrządów, które przejdą pozytywnie cały proces sprawdzenia. Jeżeli odkryta i zdiagnozowana usterka dotyczy mierników marek Metrel, Kimo, GW Instek czy Sonel jesteśmy w stanie zaproponować naprawę miernika dzięki prowadzonemu równolegle działowi serwisu w Merserwis.

Kompleksowa obsługa kalibracji mierników

Korzystając z usług Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis, nasi klienci mają możliwość otrzymania kompleksowej obsługi z zakresu kalibracji mierników i usług badawczych aparatury pomiarowej (więcej na stronie Usługi Badawcze. W przypadku chęci wykonania wzorcowania wielkości fizycznych oraz zakresów, które znajdują się poza możliwościami naszego laboratorium, blisko współpracujemy w tym zakresie z innymi laboratoriami krajowymi i zagranicznymi. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zlecić realizację tych usług w zewnętrznych laboratoriach. Dzięki bezpośredniej współpracy umożliwiamy również opcjonalnie uzyskanie wybranych świadectw wzorcowania ze znakiem akredytacji PCA lub równorzędnym międzynarodowym symbolem uznawanym w ramach ILAC.

Gwarantujemy pewność i bezpieczeństwo

Dla wszystkich klientów, którzy zarówno pragną zminimalizować czas przestoju związany z kalibracją mierników, jak i nie przejmować okresem ważności certyfikatu, świadczymy szereg niespotykanych w innych laboratoriach, usług dodatkowych:


  • Tryb Instant: Wykonanie wzorcowania w najszybszym trybie w ok. 6 godzin od dostarczenia mierników do laboratorium Merserwis - odbiór w tym samym dniu. Wymaga wcześniejszego ustalenia z Laboratorium!
  • Tryb Ekspresowy: Wykonanie wzorcowania w szybkim trybie w 24 godziny od dostarczenia mierników do laboratorium Merserwis. Wymaga wcześniejszego ustalenia z Laboratorium!
  • Tryb Priorytetowy: Wykonanie wzorcowania w trybie priorytetowym w terminie 48 godzin od dostarczenia mierników do laboratorium Merserwis. Wymaga wcześniejszego ustalenia z Laboratorium!
  • Miernik Zastępczy: Posiadamy bazę profesjonalnych i sprawdzonych urządzeń kontrolno-pomiarowych przeznaczonych do wynajmu wyłącznie dla klientów korzystających z usług laboratorium Merserwis. Oferowane mierniki są wyposażone w aktualne świadectwa wzorcowania dzięki czemu można wykonywać pracę bez przestojów! Przed skorzystaniem z usługi, prosimy o kontakt w celu potwierdzenia dostępności danego miernika na wynajem.
  • Obsługa Logistyczna: Zlecenie odbioru przyrządu od klienta przez kuriera Merserwis i dostarczenie zwrotnie po wykonaniu usługi (usługa Door-to-Door) wraz z kompletem ważnej i niezbędnej dokumentacji.
  • Powiadomienie SMS/E-mail: Po upływie 12 miesięcy od daty ostatniego wzorcowania bezpłatnie przypominamy o konieczności ponownego wzorcowania miernika na podany adres e-mail oraz nr telefonu. Nie wysyłamy spamu, a dane klientów są przetwarzane zgodnie z Polityką Prywatności i Bezpieczeństwa Merserwis.
Zleć wzorcowanie miernika
w Laboratorium Merserwis!

Dowiedz się więcej...