Wzorcujemy mierniki, detektory gazu!

Informujemy, że nasze laboratorium badawczo-wzorcujące wraz z początkiem czerwca zostało rozbudowane o profesjonalną komorę umożliwiającą wzorcowanie mierników i detektorów gazu (również chłodniczego!) oraz analizatorów gazów i spalin dowolnego producenta.

Testery i detektory wycieku gazów

W przypadku testera wycieku gazów chłodniczych oferujemy usługę wzorcowania, kalibracji czułości urządzenia (testera wyposażonego w wyświetlacz LCD) bądź sprawdzenia jego czułości (testera wyposażonego jedynie w bargraf). Wzorcowanie lub sprawdzenie testera wycieku gazów chłodniczych odbywa się za pomocą kalibratora laboratoryjnego w zakresie 0 ... 20 mg/r gazem R134a w standardowych punktach: 0,5 mg/r, 2 mg/r, 5 mg/r. Istnieje możliwość dodania lub zamiany punktu za dodatkową opłatą.

Analizatory spalin i gazów

Kalibracja, wzorcowanie analizatora spalin i gazów odbywa się w trzech punktach pomiarowych dla jednego typu gazu. Usługa odbywa się z wykorzystaniem stanowiska pomiarowego gazami wzorcowymi, trzema butlami z mieszaniną czterech gazów. Standardowe punkty: 
Tlen, O20,5 / 5 / 10 %mol

Czad, tlenek węgla, CO: 50 / 350 / 1000 ppm

Dwutlenek węgla, ditlenek węgla, CO2500 / 1500 / 4500 ppm

Metan, CH4: 1500 / 2500 / 5000 ppm

Szczegółowy koszt kalibracji wymienionych urządzeń został zawarty w cenniku Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis.

Przeczytaj również...