Tylko w Laboratorium Badawczo-Wzorcującym Merserwis!

Poznaj korzystne plany kalibracji mierników i wybierz jak chcesz kalibrować mierniki.

Jako pierwsze laboratorium w Polsce, świadczymy usługi wzorcowania mierników wg dwóch planów. Plany kalibracji pozwalają nam wykonać usługę wg indywidualnych preferencji Klienta. Jeśli zależy Państwu na czasie, możliwości wypożyczenia miernika na czas wzorcowania, obsłudze logistycznej Door-to-Door, rabatom i wielu, wielu innym, dogodnym możliwościom plan Premium będzie idealnym wyborem. Natomiast jeśli zależy Państwu na zminimalizowaniu kosztów usługi kalibracji, polecamy plan Ekonomiczny, który pozwala zaoszczędzić aż do 20% standardowych kosztów dostępnych w pierwotnym planie Premium.

F.A.Q

Plan kalibracji Premium

Koszt usługi

Koszt usługi wynosi 100% ceny cennikowej Laboratorium Badawczo-Wzorcującego Merserwis dla wzorcowanego przyrządu wg przedstawionej oferty. Wybierając tryb przyspieszony należy doliczyć dodatkową opłatę. Zarówno w przypadku przeprowadzania regularnej kalibracji w zalecanym okresie, jak i zlecenia większej ilości przyrządów, przyznajemy atrakcyjne rabaty.

Czas realizacji

W planie Premium standardowy czas realizacji kalibracji mierników wynosi od 3 do 7 dni*. Aby przyspieszyć proces można skorzystać ze specjalnych trybów: Instant / Ekspres / Priorytet. 

*Jest to typowy czas realizacji dla danego planu, który może ulec zmianie z powodu, np. popularności usług w danym momencie i okresie lub w chwili przekazania kalibratorów do wzorcowania w zewnętrznym, akredytowanym laboratorium PCA. Aktualne terminy będzie można wkrótce sprawdzić na dedykowanej stronie.

Szybkie wzorcowanie

Plan Premium pozwala na wzorcowanie mierników w przyspieszonych trybach: Priorytet - Wzorcowanie w 48 godz. (+150 zł netto) / Ekspres - Wzorcowanie w 24 godz. (+200 zł netto) od czasu dostarczenia urządzeń do Laboratorium / Instant - Wzorcowanie w ok. 6 godzin (+250 zł netto) od czasu dostarczenia. Odbiór w tym samym dniu!

Obsługa logistyczna D2D

Umożliwiamy odbiór mierników od Klienta i dostarczenie ich z powrotem po wykonanym wzorcowaniu ze świadectwem wzorcowania i fakturą Vat. Koszt usługi przy zamówieniach powyżej 250 zł netto wynosi tylko 5 zł netto!

Płatność

W planie Premium płatność za wykonaną kalibrację mierników jest możliwa już po zrealizowaniu usługi na podstawie faktury pro forma. Dopuszczalne metody płatności: przelew, za pobraniem, gotówką lub kartą płatniczą w salonie Merserwis.

Dokładne wzorcowanie

Wzorcowanie aparatury odbywa się z zastosowaniem standardowych punktów wzorcowania, określonych przez Laboratorium Merserwis. Istnieje możliwość zmiany punktów lub dodanie kolejnych za dodatkową opłatą 30 zł netto.

Przyrząd zastępczy

Nasi Klienci często nie mogą pozwolić na przestój w wykonywanej pracy, dlatego oferujemy przyrządy zastępcze z ważnymi świadectwami na czas wzorcowania mierników. Prosimy o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia czy mamy akurat możliwość wypożyczenia urządzenia pomiarowego.

Aktualizacja oprogramowania

Plan Premium to również dbałość o to żeby Klient zawsze wykonywał pomiary miernikiem pozbawionym błędów. Z tego powodu w tym trybie sprawdzamy wersję firmware urządzenia i w razie potrzeby aktualizujemy do najnowszej wersji.

Adiustacja / Strojenie

Jeśli miernik posiada rozbieżność we wskazaniach jesteśmy w stanie przeprowadzić jego strojenie. Usługa dotyczy mierników marek Metrel oraz Kimo.

Okres magazynowania

Zdajemy sobie sprawę, że gotowej aparatury nie zawsze można odebrać z dnia na dzień. W planie Premium okres magazynowania trwa maksymalnie do 14 dni, podczas których Państwa przyrządy bezpiecznie czekają na odbiór.

Duplikat świadectwa

Plan Premium pozwala na życzenie Klienta wykonać nieodpłatne duplikat świadectwa wzorcowania.

F.A.Q

Plan kalibracji Ekonomiczny

Koszt usługi

Wstępny koszt usługi wynosi -20% od ceny cennikowej Laboratorium Badawczo-Wzorcującym Merserwis dla wzorcowanego przyrządu wg przedstawionej oferty. Ze względu na znaczne obniżenie kosztów nie jesteśmy w stanie przyznać dodatkowych rabatów na oferowane usługi wzorcowania. W przypadku jakiejkolwiek niesprawności przyrządu wpłacone środki nie są zwracane - wystawiany jest bon na wzorcowanie urządzenia tego samego typu ważny przez 90 dni.

Czas realizacji

W planie Ekonomicznym standardowy czas realizacji kalibracji mierników wynosi od 10 do 14 dni (liczony od dnia przesłania potwierdzenia przelewu lub zaksięgowania środków na naszym koncie).

Szybkie wzorcowanie

W planie Ekonomicznym wzorcowanie odbywa się w standardowym czasie kalibracji i nie ma możliwości skorzystania trybu w którym Państwa mierniki są traktowane priorytetowo.

Dostawa

W tym planie dostawa urządzeń odbywa się po stronie Klienta, tzn. mierniki może przesłać na własny koszt lub dostarczyć osobiście do naszego Laboratorium.

Płatność

W planie Ekonomicznym płatność za wykonaną kalibrację mierników jest możliwa przed zrealizowaniem usługi na podstawie faktury pro forma. Dopuszczalne metody płatności: przelew, gotówką lub kartą płatniczą w salonie Merserwis.

Standardowe wzorcowanie

Wzorcowanie aparatury odbywa się z zastosowaniem zawężonych punktów wzorcowania, określonych przez Laboratorium Merserwis. Istnieje możliwość zmiany punktów lub dodanie kolejnych za dodatkową opłatą 30 zł netto. Dotyczy urządzeń, dla których wzorcowanie obejmuje min. 11 punktów pomiarowych.

Przyrząd zastępczy

Plan Ekonomiczny nie przewiduje możliwości wypożyczenia aparatury pomiarowej z ważnym świadectwem na czas wzorcowania mierników Klienta.

Aktualizacja oprogramowania

Wybierając ten plan, niestety nie sprawdzimy tego czy miernik Klienta posiada aktualne oprogramowanie firmware ani nie przeprowadzimy jego aktualizacji.

Adiustacja / Strojenie

Jeśli miernik będzie posiadał rozbieżność we wskazaniach nie będziemy mogli w tym planie przeprowadzić strojenia. Usługa dotyczy mierników marek Metrel oraz Kimo.

Okres magazynowania

W planie Ekonomicznym okres magazynowania trwa maksymalnie tylko do 5 dni, podczas których Państwa przyrządy bezpiecznie czekają na odbiór.

Duplikat świadectwa

Plan Ekonomiczny przewiduje wykonania duplikatu świadectwa wzorcowania w cenie 10 zł netto.

Steps

Door-to-Door

Etap 1

Bezpiecznie zapakuj przyrząd wraz z akcesoriami, a my zamówimy kuriera pod podany adres w formularzu.

Etap 2

Wykonujemy diagnostykę i wzorcowanie aparatury. Wystawiamy świadectwo wzorcowania oraz fakturę Vat.

Etap 3

Odsyłamy przyrządy wraz z kompletem dokumentów naszym kurierem pod wskazany adres. To wszystko!